BisMed jako czwarty ośrodek w Polsce wprowadza niezwykle popularną w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech i Japonii metodę rehabilitacji INDIBA active.
INDIBA active jest unikalną, opatentowanym sposobem doprowadzenia do tkanek i komórek termicznego i nietermicznego prądu. Dzięki zastosowaniu prądu o natężeniu 448 kHz, pozwala na modyfikację przenikania membrany komórkowej, przyśpiesza metabolizm oraz zapotrzebowanie na tlen. Za jego pomocą, poprzez wzrost mikrocyrkulacji, uzupełnia się biostymulację i zaopatrza tkankę w elementy, które pozwalają na regenerację.

Metoda ta daje doskonałe rezultaty, miedzy innymi: szybsze zdrowienie tkanek oraz zredukowanie bólu.

Jak działa INDIBA acive?

Jak zostało już wyżej wspomniane, do zabiegów wykorzystuje się prąd o natężeniu 448 kHz. Taka częstotliwość pozwala na działanie na poziomie jednej komórki oraz w obrębie tkanek. Biostymulacja jednej komórki możliwa jest dzięki specjalnie dobranej częstotliwości generowanej przez urządzenie, co prowadzi do przywrócenia naturalnego potencjału energetycznego błony komórkowej i zachowania jej naturalnej aktywności.
W przypadku tkanek miękkich i mięśni, stosuje się elektrodę pojemnościową, która pokryta jest izolacją z poliamidu (metoda pojemnościowa). Działa ona wtedy jako swego rodzaju kondensator i powoduje lokalny wzrost temperatury w obszarze zabiegu. W ten sposób, poprzez zmniejszenie rezystencji wewnętrznej tkanki, zwiększa się jej unaczynienie.
INDIBA active można stosować również na kości i ścięgna. Metoda rezystencyjna wykorzystuje elektrodę rezystencyjną. Jest pomocna w przypadku rehabilitacji tkanki włóknistej.

Zobacz przykładową terapie INDIBA

Dlaczego INDIBA active jest tak skuteczna?

Przede wszystkim pozwala ona na jednoczesne połączenie nowoczesnych technologii z rehabilitacją manualną prowadzoną przez terapeutów, dzięki czemu pobudza właściwości regeneracyjne organizmu do odbudowy zniszczonych komórek. Przy zastosowaniu tego typu procedury możliwe jest zatem zastosowanie: masaży, terapii manualnej, ćwiczeń koordynacyjnych oraz aktywnych ruchów pacjenta. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku.
Warto równocześnie dodać, że stosowanie INDIBA active jest dla pacjenta właściwie bezbolesne (niektórzy z nich twierdzą, że właściwie przyjemne). Leczenie rehabilitacyjne tą metodą nie przynosi skutków ubocznych i nie jest ograniczone ilością zabiegów.

Kto może skorzystać z INDIBA active?

Z tej niezwykłej metody rehabilitacji skorzystać mogą osoby, które cierpią z powodu urazów w stanach podostrych, ostrych i przewlekłych. W wyniku stosowania tej technologii i terapii manualnej, poprawia się krążenie, a układ limfatyczny jest stymulowany. Dodatkowo, dzięki rozluźnieniu mięśni i ścięgien, przeprowadzanie terapii jest bardziej skuteczne i komfortowe dla pacjenta.
INDIBA active może być również wykorzystywana w leczeniu chronicznego bólu, ponieważ zauważalnie zmniejsza stan zapalny, a co za tym idzie, łagodzi ból (jest to możliwe już po pierwszym zabiegu).
Jest to narzędzie wykorzystywane także w sporcie. Jej zastosowanie pozwala sportowcom na poprawę procesów regeneracyjnych oraz zmniejszenie ryzyka obrażeń. Szczególnie przydaje się osobom uprawiającym tak wymagające dziedziny sportu, jak: triathlon, maraton lub kolarstwo.
Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów elektrod (pojemnościowych i rezystencyjnych) w różnych rozmiarach, możliwe jest stosowanie INDIBA active na cały grzbiet lub na poszczególne części ciała, np. ręce, kolana, ramiona, stopy lub pojedyncze mięśnie. Odczuwane przez pacjenta ciepło nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych, nie powoduje również podrażnień, przegrzania lub pieczenia skóry i z tego powodu zabiegi z wykorzystaniem tej metody można stosować codziennie lub nawet kilka razy dziennie. Warto pamiętać, że z tej formy rehabilitacji nie mogą korzystać kobiety w ciąży i wszyscy ci, którym wszczepiono rozrusznik serca.